Burç Taşları Nelerdir? Faydaları ve Özellikleri

BURÇ TAŞLARI; Burcunuza göre size çeşitli faydaları olan taşlardır. Bir taş farklı burçlar için de kullanılabilir. Burcunuza uygun olan mutlaka seçmeniz gerekiyor diye bir şey yoktur. Fakat genelde insanların kendi burcunun taşlarını seçmeleri listenin doğru olarak gösteriyor. Burç taşları günümüzden çok önceki zamanlarda da oldukça fazla kullanılmıştır. Eski zamanlarda insanlar çeşitli taşlardan faydalanmışlardır. Belirli taşlar, belirli astrolojik burçlarda doğan kişiler üzerinde belirli faydalara sahiptir. Burç taşı seçerken burcunuza göre değil de sezilerinize göre bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Bir taşı çok beğendiyseniz ve bu taş burcunuzun taşlarının bulunduğu listede bulunmuyorsa yine bu taşı alabilirsiniz. Her taşın kendine özgü özellikleri ve faydaları vardir.

17 Kasım 2012 Cumartesi

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri ( Yay Burcu)


Cesareti artıran ve hayatınızda bir amacınızın olmadığını düşündüğünüzde bu amacı hatırlamanıza yardımcı olur. İnsanlara pozitif bakmanızı sağlar, inatçılığı ortadan kaldırır ve hayatta mutlu olmanızı sağlar. Pürüzsüz bir yüzeyi vardır ve bu yüzeyi okşamak sizi rahatlatmaya yeterli olacaktır. Duyguları yansıtan bir taş olduğundan sevgililerin birbirine hediye etmesi açısından tercih edilen bir taştır. Eğer birisiyle ilişkiniz varsa bu taş, karşınızdaki kişiyle aranızda telepatik bir bağın oluşmasını sağlar.

Duygusal anlamda dengeleyici özelliği vardır ve inatçılığa yer vermez. Kaplan gözü nazardan korur ve eskiden bu amaçla kullanılırdı. Kâbuslar gören çocukların bu durumdan kurtulması içinde kullanılır. Budistler, Uzak Doğu Şamanları, Kızılderililer gibi kadim toplumlar da Kaplan gözünü; Kara büyüden ve nazardan korunmak için kullanmışlardır.

İçinde Demir Oksidin oluşturduğu sarı veya altınımsı kahverengi çizgiler bulunan siyah bir taştır. Bu taş parlatıldığında ipeksi, muhteşem bir görünüm kazanır. Kaplan gözünün diğer isimleri ise; Tiger-eye ve bağımsızlık taşıdır.
Bu taş genellikle; Güney Afrika, Avustralya, Burma’da çıkarılır.

Hiç yorum yok: